Blog

Co znajdziesz na tej stronie?

Masz pytania pozostawione bez odpowiedzi lub konkretny problem? Dopiero zaczynasz przygodę z caravaningiem i chcesz zobaczyć z czym się to je? A może po prostu szukasz czegoś do poczytania w wolnej chwili? Znajdziesz u nas wszystko to, a nawet więcej! Na naszym blogu publikujemy podstawowe informacje ze świata caravaningu, odpowiedzi na frapujące pytania i praktyczne porady! Zapraszamy!

Wszystkie wpisy

Jakie są rodzaje kamperów? Wyjaśniamy 4 podstawowe typy!

Jakie są rodzaje kamperów? Wyjaśniamy 4 podstawowe typy!

Chcesz spróbować sił w karawaningu, ale nie wiesz od czego zacząć? Zastanawiasz się jaki kamper będzie dla ciebie idealny? A może po prostu chcesz wiedzieć co masz do wyboru? Jeśli tak to jesteś w dobrym miejscu! W poniższym artykule przedstawiamy podstawowy podział na cztery rodzaje kamperów i wymieniamy ich cechy charakterystyczne. Mamy nadzieję, że po jego przeczytaniu znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania!

Ile kosztują podróże kamperem lub przyczepą kempingową po Europie?

Ile kosztują podróże kamperem lub przyczepą kempingową po Europie?

Dla wielu osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z caravaningiem ważną kwestią pozostają koszty związane z podróżowaniem kamperem lub zespołem złożonym z auta osobowego oraz przyczepy kempingowej. Kiedyś ta forma podróżowania była traktowana jako „tańsza alternatywa” względem hoteli czy apartamentów. A jak jest dziś? Oto przegląd wydatków, jakie trzeba ponieść by móc przeżyć szeroko pojętą „wolność podróżowania”.

Jakie musisz mieć prawo jazdy na przyczepę kempingową?

Jakie musisz mieć prawo jazdy na przyczepę kempingową?

Polskie przepisy dotyczące ciągnięcia przyczep są kwestią, nad którą warto się pochylić. Przede wszystkim dlatego, bo są bardziej skomplikowane niż mogłoby się to wydawać. Czeka nas odczytywanie pozycji z dowodów rejestracyjnych i trochę matematyki – nic nadzwyczaj trudnego, ale należy pamiętać by nie pominąć żadnego z kroków! Prześledźmy cały proces i zobaczmy jakie należy mieć prawo jazdy przyczepę kempingową.

Co to jest karawaning? Wyjaśniamy podstawowe terminy!

Co to jest karawaning? Wyjaśniamy podstawowe terminy!

Wraz z dynamicznym rozwojem karawaningu do codziennej świadomości przenikają słowa i wyrażenia związane z tym typem hobby. Dla osoby początkującej w temacie kamperów i przyczep kempingowych są one nierzadko czarną magią. W poniższym artykule postaramy się wyjaśnić co to karawaning i przedstawić naszą krótką ściągawkę funkcjonowania świata „domów na kołach”.